awareness, Change, motivation, self-improvement

Mapa Marzeń. Jak ją zrobić i jak działa?

Ostatnio były trudniejsze i cięższe tematy, a zatem dziś trochę pracy łatwiej, lekkiej i przyjemnej. Praca nad sobą też może być zabawą.

Pomyślcie chwilę z czym Wam się kojarzy mapa? 

Dla mnie mapa to po pierwsze fakty a po drugie plan. Plan gdzie jadę czy idę. Mapa marzeń więc jest planem, drogą do spełniania naszych marzeń.

Dobry czas na mapę marzeń. Styczeń się skończył, może Wasze postanowienia noworoczne już padły, a może nadal trwacie w swoich planach. Jeśli trwacie to gratulacje, dodajcie sobie mapę marzeń aby się jeszcze umocnić w postanowieniach, i poszerzyć je o więcej tematów. Bo na mapie marzeń umieszczamy wszystko, wszystko co nam chodzi po głowie. A jeśli, tak jak ja, już pozostawiliście swoje noworoczne postanowienie w przeszłości, to właśnie można do tych postanowień wrócić i podejść do nich trochę inaczej. 

Jak robimy mapę marzeń i jak to działa?

Robimy jak nam się podoba i jak lubimy się bawić z obrazem. Można sobie zrobić folder typu album ze zdjęciami 2022, pozbierać z internetu to co chcemy w tym roku. Można sobie narysować, ja kiedyś podzieliłam stronę jakbym grała w kółko i krzyżyk i w każdej kratce narysowałam to co dla mnie wtedy było marzeniem do spełnienia a za chwilę Wam opowiem co mi się spełniło z pierwszej rysowanej mapy marzeń. Tym razem zrobiłam drugą mapę w życiu, wycinając sobie różne zdjęcia czy nawet słowa z gazet, powstał taki kolaż wszystkiego co ja chcę aby się w najbliższym czasie wydarzyło i zmieniło. 

Jak działa mapa?

Po pierwsze i najważniejsze aby zrobić mapę musimy się skupić i wypisać sobie to co my chcemy to co dla nas ważne, ustalić ze sobą swoje marzenia. A wiadomo gdzie idzie uwaga tam idzie energia, im więcej pozytywnej uwagi wkładamy w to co chcemy w nasze plany i marzenia tym one szybciej się materializują.  Na przykład jeśli marzysz o domu, można sobie kupić ze 2 wnętrzarskie magazyny albo poszukać w internecie i poskładać od idealnej wymarzonej kuchni, kanapy po tapetę czy kolor drzwi. Po drugie pamiętajmy że to jest mapa marzeń, a mapa to fakty więc to co na niej umieszczamy to fakt to właśnie tam jedziemy w przyszłości. Bo mapy są nam potrzebne po to aby faktycznie ustalić kierunek tego gdzie się poruszamy. Samo robienie mapy to fajna zabawa i wyciąga nas z myślenia co nam nie wychodzi, lub czego nie mamy, czego nam brakuje na to czego my tak naprawdę chcemy.

Marzenie, chęć posiadania a poczucie braku.

To jest ważny temat tej techniki nie robimy jej z braku, robimy mapę marzeń aby nadać kierunek swojemu życiu. Zaplanować w którą stronę i jakie obszary w najbliższym czasie czy najbliższym roku mają być ważne. Czy można mapę robić nie na początek stycznia i roku, a pewnie że tak, można w każdym momencie i zawsze. Co jest jeszcze fajne przy robieniu mapy, a takie poczucie i świadomość czego nie chcemy. Jakiego koloru ścian w naszej kuchni nie będzie. To my sobie wybieramy idealny plan. W mapę można wrzucić wymarzony dom, wakacje, pracę, sylwetkę, wszystko czego pragniemy.

Mapa a prawo przyciągania.

Niektórzy mapy wieszają i patrzą sobie na nie nad biurkiem codziennie, ja jestem zwolennikiem zrobienia i schowania do szuflady. To chyba zależy od tego jak pracuje nasz umysł. Dla jednych codzienne przypomnienie będzie  motywacją i skupieniem na celu i marzeniu, dla mnie jest lepiej jak uznam że idę w daną stronę i schowam, odłożę do szuflady, ba a nawet zapomnę. Dlaczego wybieram chowanie mapy do szuflady, przecież lepiej się skupiać na tym co chcemy mieć. Tak, ale jeśli ja chcę coś zamanifestować, to prawo przyciągania działa tak że uznaję że coś mam. Jeśli coś mam nie myślę o tym stale, nie wracam do tego codziennie, może w praktykach wdzięczności ale nie przyciągania samego w sobie. Jeśli sobie przyciągamy to samo codziennie możemy się przez przypadek złapać na myśleniu i podejściu z poziomu braku. Także ja robię i chowam bo już jest to faktem więc nie muszę tam wracać. Samo do mnie przyjdzie to co sobie zaplanowałam. Bawię się tym, już kilka dni po zrobieniu nie pamiętam szczegółów, wyjmę i sprawdzę jak mi się przypomni.

A co się spełniło z pierwszej mojej mapy?

To była mapa narysowana, zrobiłam ją jakieś 3 lata temu będąc samodzielną mama pracująca w firmie w Kuala Lumpur w Malezji. Mieszkałam w bloku, a chciałam mieszkać w domu, na mojej mapie marzeń był narysowany dom. I w tej chwili w Gdańsku mieszkamy w domu. Byłam sama z dzieckiem a bardzo chciałam być w związku i mieć dużą rodzinę. To były dwa rysunki jeden na miłość i związek a jeden na rodzinę. No i jestem teraz w pięknym związku, a mojej patchworkowej rodzinie jest 3 dzieci, 2 psy i 4 koty także jest nas dużo. Nie chciałam pracować w firmie, chciałam pracować z ludźmi, dawać coś do świata i na tym zarabiać, w momencie rysowania tej mapy zupełnie nie myślałam o podcastach czy afirmacjach, tego jeszcze nie było, narysowałem sobie krąg ludzi dla których coś robię i dokładnie tak jest, robię sobie coś dla ludzi i zaczynam na tym zarabiać. Na pewno na mojej mapie było zdrowie, które mam. I to chyba wszystko z tego co pamiętam. To nie była mapa narysowana na początek roku ale też kawał zmian tam było wrzucone. Chyba zrobiłam ją w okolicach marca, narysowałem i schowała do szuflady, w dwa lata większość rzeczy się zmieniła i zadziała, od miłości, rodziny, poprzez zmianę w życiu zawodowym i miejsce zamieszkania. A jak sobie przy pakowaniu się i wyprowadzaniu z Malezji spojrzałam na moja mapę to wiedziałam że czas zrobić następna. Czy następna jest na rok czy na dwa i kiedy się co spełni, nie wiem. Pewnie szybciej bo teraz mam głębokie przekonanie i dowody w postaci zmian w życiu, dowody na to że mapa marzeń działa. Zapraszam róbcie i też obserwujcie siebie jak robicie.

W czym jeszcze może nam pomóc zrobienie mapy?

Może będzie tak że będzie to dla Was świetna zabawa i z radością będziecie rysować, wycinać, przyklejać czy wybierać zdjęcia z internetu. A może się okazać że jest opór w środku, że już patrząc na coś pomyślcie – Nie, no to mi się nie uda. Albo np szukając miłości będzie opór aby jakiś znaleziony symbol miłości wyciąć i przykleić. No i tu jest jeszcze jeden fajny poziom pracy z mapą, wychodzą nasze blokady. Jeśli chcecie prawdziwej miłości i związku, ale nie idzie wyciąć i przykleić ślubnej pary, no to coś tam siedzi i blokuje nasze marzenie, trzeba się temu przyjrzeć. Nie ma tak w przyciąganiu że ja chcę bratnią duszę a ślubu to już nie ma mowy. Jak coś chcę to się rzucam w nowe i nieznane, w obce. Miłość nie przychodzi tam gdzie są warunki że to to tak ale to to już nie, miłość, jak i wszystko przychodzi z całym tarabanem tam gdzie są otwarte ramiona i gotowość. I tu warto się też mapa i tej zabawie przyrzec bo ona może ukazać nasze blokady. Co można zrobić kiedy np chce miłości ale już tej ślubnej sukienki na mapę nie przykleja. Można na dwa sposoby, można sobie przykleić z myślą dobra teraz tego nie czuje ale chce tam być, chcę iść w tę stronę i to czuć. A można sobie z tym posiedzieć, dlaczego nie chcę sukienki, czego się tu boje? W co nie wierzę? Jakie mam przekonanie które może blokować miłość w moim życiu? Oczywiście ta sukienka jest tutaj tylko przykładem chodzi o otwartość i gotowość na przyjęcie pełnego pakietu który idzie wraz z naszym marzeniem. Np u mnie robienie czegoś dla ludzi, nie potrafiłam tego nazwać, nie wiedziałam co to jest, chodziło mi o uczucie spełnienia, radość z dawania czegoś innym. I sposób sam przyszedł z zewnątrz a ja go wzięłam i cala pracę i naukę która tutaj trzeba było odrobić, ale koniec końców cel czyli dawanie i radość z dawania i pomagania innym a nawet zarabiania towarzyszy mi już teraz na co dzień, może właśnie dlatego że kiedyś pojawił się na jednym ważnym rysunku, na mapie moich marzeń i mojej przyszłości. 

Kochani róbcie mapy i niech się dzieje.

Aga Cieslak

kontakt@agacieslak.pl

Reklama

1 myśl w temacie “Mapa Marzeń. Jak ją zrobić i jak działa?”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s