affirmation, awareness, Change, reprogramming, self-improvement

O zmianie blokujących nasze marzenia schematów i programów.

Tekst i podcast na urodziny, zapraszam do czytania lub słuchania. Dziś będzie o czasie, o schematach, programowaniu podświadomości i zmianie, przejmowaniu kontroli nad swoim życiem i schematami tak abyśmy mogli mieć to czego chcemy.

Dr Joe Dispenza twierdzi że w wieku 35 lat 95% tego kim my jesteśmy to zestaw starych zapamiętanych zachowań, umiejętności, reakcji emocjonalnych, naszych starych przekonań, percepcji i postaw, które działają jak podświadomy automatyczny program komputerowy. Dziś mam 38 urodziny i trochę o tym starym systemie chce Wam z tej okazji opowiedzieć, jak on powstaje i jak działa ale przede wszystkim jak go zmienić kiedy nie działa na nasza korzyść.

Mamy stary system komputerowy budowany przez lata, przez nasze doświadczenia, otoczenie społeczne, najbliższych, przez wszystko to co wokół nas, to jak reagują rodzice i społeczeństwo na otaczający świat wgrywa się nam jako fakty, tak się uczymy. Kiedy jesteśmy dziećmi reakcje i oceny innych przyjmujemy za fakt, taki jest stan przedstawiony i tak jest. Ten program wgrywa się nam i działa automatycznie w naszej podświadomości. Na przykład z pieniędzmi. Świadomie chcemy więcej zarabiać, ale pierwsze 20 lat życia słyszeliśmy w domu że nas nie stać. W naszej podświadomości „chodzi” program że nas nie stać, w efekcie mamy sprzeczność świadomości i podświadomości. Chcę mieć czy zarabiać więcej ale głęboko w środku wiem że mnie na coś nie stać. Jeśli w naszej podświadomości działa taki program to to jest właśnie to co my przyciągamy. Przyciągamy brak, bo to nie nasze świadome „dziś chcę więcej” działa z prawem przyciągania, nasze świadome „dziś chcę więcej” jest z umysłu i głowy i nie przyciąga, jeśli występuje uczucie, poczucie braku. Przyciągamy z tego jak się czujemy, czyli z poziomu emocji, który jest powiązany z naszymi podświadomymi programami. Przyciągamy z czucia, jeśli tam chodzi program wdzięczności i radości z posiadania, to będziemy przyciągać więcej, a jeśli chodzi program straty lub braku to będziemy latami w braku, bo to uczucie nas programuje i działa, i chodzi automatycznie, latami przychodzi do nas to samo, chociaż my tego nie chcemy.

Czyli nasze pierwsze programowanie pochodzi z domu i środowiska, z powtarzanych i przekazywanych nam informacji. Drugie, i według mnie silniejsze, pochodzi z takich mocnych wydarzeń, wywołujących w nas silne emocje. Na przykład w naszym życiu miłosnym.

Masz około 30 i więcej lat i nadal nie jesteś w szczęśliwym związku?

Najprawdopodobniej nosisz ze sobą program który na to nie pozwala. A co się mogło stać? U jednej osoby to była sytuacja w której jako 7 letnie dziecko była obecna przy kłótni rodziców, ta kłótnia i towarzysząca jej agresja fizyczna została zapamiętana jako program aby związków unikać, bo są złe, nieszczęśliwe, agresywne czy niebezpieczne. I tak na poziomie podświadomości program sobie chodzi latami i unika tego co mogło być dobre, bo występuje przekonanie że nie ma dobrych związków i to przekonanie przyciąga do nas to czego my tak na prawdę nie chcemy. Czy wystarczy nam jedna sytuacja aby uruchomić jakiś program? Tak, dokładnie tak, jedna silna sytuacja i silne emocje potrafią zostać z nami na zawsze, ale nie muszą. A jeśli z nami są to możemy to zmienić. W innej historii znowu mamy efekt powtarzających się nieszczęśliwych związków a przyczyna i początek programu został odnaleziony w strachu przed odejściem. Co się tutaj stało? Tutaj, dziewczyna doświadczyła wyjazdu taty za granicę do pracy i niby nic, miliony rodzin mają taką sytuację, ale ta sytuacja miała swoje konsekwencje emocjonalne i wywołała program. Strach, że ludzie których kochamy odchodzą, został w podświadomości i w dorosłości ten właśnie strach towarzyszy każdemu potencjalnemu związkowi. Już na samym początku miłości pojawia się strach że ten Ktoś odejdzie i oczywiście dokładnie to tak działa, mamy tutaj kołowrotek jest strach przed utratą, który podświadomie przyciąga osoby niestałe, które potem odchodzą i to jeszcze bardziej pomnaża strach, bo się powtarza w rzeczywistości, więc nasz podświadomy program się jeszcze karmi realnymi dowodami że tak jest że Ci których kochamy nas zostawiają.

Czy można żyć bez tych programów? Nie

Czy to jest czyjaś wina? Nie

To po prostu życie które nam się przytrafia i nie mamy większego wpływu na te nasze programy, szczególnie kiedy one się zaczynają, tak jesteśmy stworzeni i tak to wszystko działa, a to co nas spotyka pojawia się po coś. I zgadzam się tu z Dispenza, większość z nas w okolicach 30 i dalej żyje na działających automatycznie starych oprogramowaniach. No ale my możemy je przerwać, zakończyć i zmienić. Możemy sobie wgrać nowe oprogramowanie, takie jakiego chcemy, takie które będzie wspierać nasze marzenia a nie je blokować.

𝐍𝐨 𝐢 𝐭𝐞𝐫𝐚𝐳 𝐧𝐚𝐣𝐰𝐚𝐳̇𝐧𝐢𝐞𝐣𝐬𝐳𝐞, 𝐜𝐳𝐲𝐥𝐢 𝐣𝐚𝐤 𝐩𝐫𝐳𝐞𝐫𝐰𝐚𝐜́ 𝐩𝐫𝐨𝐠𝐫𝐚𝐦 𝐢 𝐰𝐠𝐫𝐚𝐜́ 𝐧𝐨𝐰𝐲.

✔️ Etap pierwszy, odkrycie powtarzalnych schematów czy to w związku czy w pracy, karierze, czy sytuacji finansowej. Odkrycie tego co się u nas dzieje, uświadomienie że mamy jakiś swój kołowrotek.

✔️ Etap drugi, określenie przyczyny, czyli kiedy i skąd my jakiś program sobie wprowadziliśmy.

✔️ Etap trzeci to wzięcie odpowiedzialności za wprowadzenie programu, dlaczego? No chciałoby się powiedzieć, że to przecież rodzice się kłócili i dlatego teraz ja sama jestem przez całe życie, no ale to tak nie działa. Rodzice się kłócili to jedno, ale co Ty z tym zrobiłaś/zrobiłeś to drugie. To my zareagowaliśmy i chociaż może ciężko brać odpowiedzialność za nasze reakcje z dzieciństwa, ale to jest ważne dla procesu zmiany, my się bierzemy za swoje życie, bez obwiniania nikogo. A reakcje na to co nas spotyka mogą być bardzo różne. Widać to na przykład czasami jak mamy rodzeństwo i ten sam start, rodziców, szkołę i te same przeżycia np doświadczenie biedy i tu może jedna siostra czy brat zostać w poczuciu braku a druga z takiego samego biednego domu może zbudować reakcje i program typu “Na nic nie było nas stać jak byłam dzieckiem, to ja teraz udowodnię i na wszystko mnie będzie stać jak będę dorosła”. Czyli bierzemy odpowiedzialność za nasz program i naszą reakcje, bo jest nasza.

✔️ Etap czwarty przełamywania programu to intencja zakończenia go, mam świadomość że działał, wiem dlaczego ale podejmuję decyzję i wysyłam intencje aby się zakończył. Można sobie gdzieś zapisać czy wypowiedzieć, w jakiś sposób wysłać do świata informację że od dziś nie akceptuję starego schematu i zostawiam go w przeszłości.

✔️ Etap piąty to budowanie nowego programu, wprowadzamy sobie nowe dane z każdej możliwej strony. Jeśli nie wierzyliśmy w szczęśliwa miłość to teraz decydujemy i udowadniamy sobie że istnieje, oglądamy filmy które się dobrze kończą, nie słuchamy piosenek o tym jak to on mnie zostawił, to samo z książkami, czy social media, spotykamy się ze znajomymi którzy są szczęśliwym związkiem zamiast z koleżanką która narzeka na swojego partnera. Oglądamy się za przytulającymi i trzymającymi się za ręce parami ale nie z myślą że to pewnie kochanka a żona w domu nieszczęśliwa tylko że piękni zakochani i jak oni mogą to ja też. Jeśli świadomie chcesz miłości to użyj swojej świadomości, żeby to wgrać w podświadomość, wgrać że miłość jest, że jest dobra i dostępna i na zawsze. Dałaś czy dałeś sobie wgrać że nie ma i wiesz gdzie Cię to zaprowadziło to sobie teraz wgraj że jest i zobacz jak się zacznie dziać magia. Poza takimi materialnymi realnymi dowodami którymi warto się otoczyć, warto też pomedytować, afirmować i wizualizować, aż zmienimy stary program na nowy i uwolnimy się od tego co już nam nie jest potrzebne.

⭐⭐⭐

Uwalnianie się trochę trwa ale warto, ja dziś kończę 38 lat i po raz pierwszy w życiu mam za sobą rok w pełni szczęśliwy w każdym obszarze mojego życia, warto było, czego i Wam dziś serdecznie życzę, szczęścia i spełnienia w każdym obszarze życia. Wszystko jest możliwe, wystarczy tylko uwierzyć. Wszystkiego dobrego.

Podcast YouTube https://youtu.be/Ev3WOF7NzxE

Podcast Spotify – https://open.spotify.com/episode/4M9rxhdAFMNr3dXY6EmDje?si=senVtp0aTZq1c4FyIdgmKw&nd=1&fbclid=IwAR0J0HW8k7qWHLQhvWVh5SjowE_RfYA57Gg-rJDoyGW-2q_kUG8fULQWsLU

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s