affirmation, Change, self-improvement, SPEAKING

JA MÓWIĘ

O mówieniu, o wyrażaniu siebie i swojej prawdy. Do tej pory opowiadałam Wam w tej serii o tym co wewnątrz o poczuciu bezpieczeństwa, uczuciach, miłości i motywacji do działania a tutaj pracujemy nad równowagą, aby to co wewnątrz móc swobodnie przedstawić innym. Tutaj mamy pokazywanie światu zewnętrznemu tego, co jest w nas, naszej prawdy.

Dziś kolejna część analizowania naszych podstawowych potrzeb, według Afirmacji Harmonii, JA MÓWIĘ https://www.youtube.com/watch?v=d58AdyyNPCY&t=2s

Czakra gardła to mówienie i swobodne wyrażanie siebie, jak mamy tu równowagę to zawsze będziemy mówić prawdę, bez strachu i ze swobodą, będziemy bez obaw nazywać i wyrażać swoje uczucia, nie zastanawiając się co inni sobie pomyślą, będziemy ze spokojem stawiać swoje granice i informować innych gdy dalej już nie ma wstępu, albo gdy nasze granice naruszą. I będziemy tworzyć, bez obaw, bez szukania potwierdzeń, wyjdziemy do świata na 200% sobą, dokładnie takimi jakimi jesteśmy. To wyrażanie siebie jest bardzo ważne, to czakra gardła łączy nas ze światem zewnętrznym. Do tej pory wszystko co się działo, bezpieczeństwo, czucie, miłość pochodziło z zewnątrz, a tutaj pracujemy nad równowagą, aby to co wewnątrz móc swobodnie przedstawić innym. Tutaj mamy pokazywanie światu zewnętrznemu tego, co jest w nas. Wyrażanie siebie to nie tylko wygłaszanie otwarcie swoich poglądów, ale całość tworzenia, każda ekspresja, taniec, sztuka, muzyka czy twórczość użytkowa, to pełnia kreatywności i swoboda.

Najczęstszym objawem braku równowagi w potrzebie wyrażania jest strach przed tym co ludzie powiedzą, bo im się nie spodoba, coś mi skomentują, nagadają za plecami, i czy tak można, czy mi wypada? Jeśli ten strach jest tam trochę w nas, ale nadal robimy swoje, czyli boje się ale robię mimo tego, to wszystko jest ok, to znaczy że zwyczajnie mamy jakieś ludzkie wątpliwość i obawy ale one nas nie zatrzymują. Jeśli natomiast przez lęk przed oceną innych rezygnujesz z czegoś, z powiedzenia co myślisz, posta w mediach społecznościowych, czy założenia kapelusza, to tutaj warto sobie popracować i odzyskać swoją wolność. Czasem ta obawa przed oceną innych nie jest w przestrzeni publicznej, ale niestety w prywatnej, w najbliższych relacjach, w rodzinie, czy w domu. I tu np nie mówimy, żeby nie urazić partnera/partnerki, albo żeby on/ona sobie nie pomyśleli o nas źle, czy żeby nas nie zostawili jak usłyszą o naszych potrzebach. To są zaburzenia w komunikacji i w intymności, tu prawdopodobnie nie działa już nam kilka rzeczy, nie tylko wyrażanie siebie, ale też miłość do siebie i poczucie bezpieczeństwa. I wszystko ok, czasem jest tak w życiu, że w żadnej potrzebie nie ma równowagi, nic w tym złego, zupełnie normalne, to jest etap i ja też tak miałam. Wszędzie braki i strachy, ale tym bardziej zaczynamy powolutku, małymi krokami sobie w każdej sferze i każdej potrzebie troszkę wzmacniać. I już wiecie jaka jest kolejność idziemy od dołu naszego energetycznego domu potrzeb od podstaw i fundamentów, czyli zaczynamy od poczucia bezpieczeństwa. Żeby zacząć siebie wyrażać na zewnątrz w przestrzeni prywatnej czy publicznej trzeba poukładać sobie wszystkie wcześniejsze potrzeby. I będziemy wyrażać się swobodnie jeśli będziemy czuć się bezpiecznie, damy sobie prawo do czucia i przeżywania, jeśli będziemy siebie kochać, nauczymy się stawiać granice i weźmiemy odpowiedzialność za siebie i swoje życie, wtedy wyrażanie jest naturalną konsekwencją równowagi we wcześniejszych czakrach.

Zaburzenie z naszym wyrażaniem siebie możemy też rozpoznać po tym jak słuchamy innych. Jeśli mamy tendencję do narzucania swojego zdania, i nie chcemy przyjmować ani zrozumieć że ktoś może myśleć inaczej. Gdy zamiast słuchać aktywnie, skupiamy się na naszej odpowiedzi, czyli nie zastanawiamy się nad tym co ktoś do nas mówi i dlaczego, ale nad tym aby mieć gotową super odpowiedz, jak tylko skończy mówić. Tutaj często nie mamy cierpliwości dla osoby która mówi, nudzi nas słuchanie, odpływamy gdzieś w swoje myśli i nie jesteśmy w tym słuchaniu obecni. Zazwyczaj mamy duży problem ze stawianiem granic, wolimy poudawać, przyjąć jakąś maskę, powiedzieć coś co inni chcą usłyszeć, często też czujemy się nie słuchani i ignorowani, a sami zgadzamy się na prośby innych mimo tego że nie mamy na coś ochoty. Wolimy ładne kłamstwo od prawdy i ludzie nas tez okłamują. Nie potrafimy powiedzieć nie, nie nie przyjdę na imprezę, wolę poczytać książkę i już, nie niepodoba mi się jak do mnie mówisz, nie, nie chcę żebyś tak szybko prowadził samochód itp. itd.

Co zrobić jeśli już uporaliśmy się trochę i wzmocniliśmy naszą bazę potrzeb a mówienie i słuchanie nadal nie działa. Z czakrą gardła i mówieniem najlepiej pracować poprzez głos i afirmacje, czyli mówienie i czytanie afirmacji na głos, można sobie zacząć na głos śpiewać. I ćwiczyć, ćwiczyć mówienie NIE, nie nie chcę jeszcze jednego kotlecika, nie mam ochoty dziś gotować obiadu. Ćwiczyć słuchanie, jak odpływamy słuchając kogoś wracać i parafrazować, przykładowo mówić, czyli chcesz mi powiedzieć że jest, tak czy tak, i dalej nie oceniać, dawać innym prawo do własnej interpretacji, mówiąc a to ciekawe, a wiesz że ja to widzę inaczej. Każdy ma prawo widzieć i doświadczać inaczej i każdy ma prawo o tym mówić, Ty też. Wzmacniamy mówienie, przez ćwiczenie. Gdy na początku jest bardzo ciężko, można zacząć pisać i przelewać na papier naszą prawdę, ale nie poprzestawajcie na tym, niech to będzie pierwszy krok do mówienia.

Ja zapraszam do dwóch afirmacji do Afirmacji wzmacniającej głos https://www.youtube.com/watch?v=EbEDTqYpPVs&t=1s

i Afirmacji Harmonii, część JA MÓWIĘ.

⭐⭐⭐ JA MÓWIĘ

Mówię o swoich emocjach, mam prawo do wygłaszania swojej prawdy a ludzie mnie słuchają. Mój głos jest ważny. Prawda i tylko prawda jest w moim sercu. Jestem obecna i mogę wyrażać siebie głośno. Słucham też innych, przyjmuję że każdy ma prawo do swojego głosu. Szanuję zdanie innych ludzi, i wiem że moje zdanie też jest ważne. Słucham i jestem słuchana. Codziennie poznaje i odkrywam siebie co raz bardziej. Z ciekawością poznaje też innych ludzi. Żyję w zgodzie ze sobą. Wszelkie kłamstwa odchodzą z mojego życia.

Jeśli chcecie więcej poczytać o mówieniu, zapraszam do https://agacieslak.com/2021/07/28/afirmacje-na-wzmocnienie-glosu-i-glos-w-afirmacjach/?fbclid=IwAR3aW_fc1K4Qx0zuWtAhuH-2MZyl8IlMltgVc1S1l7ihIm47B9M7CsCN3bM

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s