affirmation, COMMUNICATION, self-improvement, SPEAKING, voice

Afirmacje na wzmocnienie głosu i głos w afirmacjach.

Afirmować można sobie prawie wszystko, można afirmować bardzo ogólnie określając jak mamy się czuć albo szczegółowo przywoływać konkretne rzeczy do naszego życia. Afirmacje to słowa mocy, które wypowiadane do siebie mają wpływ na nas i na nasze życie. O mówieniu w kontekście psychologicznym jak i duchowym pisałam w dwóch tekstach w zeszłym tygodniu. Dziś wracamy do mówienia w kontekście moich ulubionych afirmacji. Dlaczego to mówienie do siebie jest takie ważne? Bo najczęściej, zupełnie naturalnie, mówimy do siebie rzeczy negatywne, pełne wątpliwości i przekonań, które przejęliśmy od innych w trakcie naszego życia. To czy możesz, czy nie możesz wstać o 5 rano zależy od tego co do siebie mówisz, to czy pójdziesz poćwiczyć czy zostaniesz na kanapie zależy od twojej wewnętrznej dyskusji, to czy zostawisz nielubianą prace też zależy od tego co sobie powiesz, czy mogę i dam radę znaleźć coś lepszego dla siebie, czy raczej jeszcze nie teraz, poczekam co życie przyniesie. Najważniejsze, to jak się czujemy zależy od tego co do siebie mówimy. Dlatego zachęcam zawsze mówmy do siebie dobrze, mówmy o sobie dobrze, nawet w żartach, nie umniejszajmy sobie, a wręcz przeciwnie, bądźmy w swojej głowie piękni, silni i dobrzy, a tak się stanie i taka będzie nasza rzeczywistość. 

Nie wiesz jak zacząć? Zacznij od afirmacji. Napisz sobie co chcesz sobie powiedzieć. Może brak Ci wiary w siebie? Napisz sobie – Jestem co raz lepszy w mojej pracy, wszystko idzie gładko i zaczynam osiągać sukcesy. A może dla innych brakuje Ci cierpliwości i często wybuchasz, a potem się źle ze sobą czujesz? Napisz sobie – Wiem, że mam nieskończone pokłady cierpliwości, zaczynam rozumieć innych ludzi i reaguje ze spokojem. A może czujesz się niewystarczająco dobry? Napisz sobie – Jestem idealny/a dokładnie taki/a jaki jestem, od dziś świat przyjmuje i docenia mnie całkowicie, a ja czuję co raz więcej spokoju i radości. Cokolwiek znajdziesz, co wiesz że mówisz do siebie nie pozytywnie, możesz sobie napisać i czytać codziennie najlepiej na głos, czy zapamiętać i powtarzać jak mantrę pod prysznicem, albo nagrać na telefon i odsłuchiwać w drodze do pracy.

Na dziś napisałam Wam taką generalną afirmację na wzmocnienie swojego głosu, odwagi w mówieniu o sobie i zwiększeniu pozytywnego mówienia do siebie. Ta afirmacja jest dla tych którzy chcą wzmocnić pozytywne mówienie do siebie, mówienie odważnie o swoich potrzebach i samopoczuciu. Dla tych którzy chcieliby rozwinąć umiejętność stawiania granic, i mieć więcej stanowczości, albo dla tych którzy mówią stanowczo, ale szukają więcej łagodności w sobie i swoim głosie. Jest dla wszystkich, którzy chcieliby coś zmienić w tym jak się komunikują ze sobą i ze światem. Afirmacja jest dla Was, można ją zabrać, przepisać, pozmieniać tak żeby pasowało Wam bardziej i albo sobie odsłuchiwać albo, co polecam z całego serca, czytać samemu czy nagrać i słuchać siebie. Afirmacja jest napisana z mojej perspektywy, więc z żeńskim końcówkami, panowie jeśli chcecie z głosem popracować przepiszcie po swojemu, po męsku.

Ja nagrywam moje afirmacje i sobie odsłuchuję, kiedy biegam albo w samochodzie, czy na zakupach. Nie potrzeba nazbyt skupiać swojej uwagi, afirmacja i tak działa. Warto jednak nagrać afirmacje w skupieniu i pobudzeniu swoich emocji. Jeśli chcesz mieć więcej pieniędzy i afirmujesz, zarabiam więcej to nagrywając, spróbuj poczuć że to już się stało, poczuj radość i wdzięczność, że jest tak jak chciałeś a te emocje będą już naturalnie Ci towarzyszyć przy słuchaniu. Słuchanie siebie, to tak jak słuchanie naszego wewnętrznego głosu, który coś tam sobie do nas nieustannie mówi, to też na nas działa, wpływa na nasze samopoczucie, decyzje i wybory. Dlaczego najlepiej nagrać i mówić samemu? W słuchaniu siebie jest rodzaj magii i czarowania, przecież ten głos w głowie, który mówi nam że jeszcze 10 minut w łóżku kiedy my już dawno chcieliśmy wstać, to jest właśnie nasz, własny głos. Nagranie siebie, mówiącego do siebie, działa silnie na naszą podświadomość, to się po prostu zapisuje jak nowe oprogramowanie na twardym dysku i zaczyna działać i zastępować stare, automatyczne procesy. Zaczyna pracować dla nas i wpływać na to co chcielibyśmy w swoim życiu zmienić, cokolwiek by to nie było. A co jeśli nagranie mi nie wychodzi? Nie musi być idealnie, musi być po Twojemu. Jeśli na prawdę jest to wyzwanie, i nie możecie siebie nagrać, przepisujcie, czytajcie i zawsze możecie słuchać innych nagrań, wtedy polecam słuchać bardziej aktywnie, dodawać emocje i powtarzać na głos, to też zadziała.

Afirmacje mają moc wprowadzenia zmiany, bo słowa które do siebie mówimy na nas wpływają. Wpływają na nas słowa innych, rodziców, przyjaciół, bliskich, to jak maja nie wpływać nasze własne? Właśnie nasze własne wpływają na nas najmocniej. Słowa powtarzane do siebie codziennie tworzą nas i naszą przyszłość. Zapraszam Was do mówienia do siebie dobrze, zawsze i nieustannie, bez żadnych wyjątków. Tylko dobrze. 

Afirmacja: Mój głos

Codziennie uczę się wyrażać moje pragnienia i potrzeby. Wiem, że mogę mówić o moich emocjach. Mam prawo do wygłaszania mojej prawdy a ludzie mnie słuchają. Mój głos jest ważny. Ja jestem ważna.  Jestem obecna i mogę wyrażać siebie głośno, słucham też innych. Każdy ma prawo do swojego głosu. Słucham i jestem słuchana. Codziennie poznaje i odkrywam siebie co raz bardziej. Żyję zgodnie ze sobą, słucham swoich potrzeb i mogę o nich mówić. Wiem, że to dla mnie dobre, dbam o siebie i moje potrzeby z miłością i czułością. Mój głos jest czuły i pełen zrozumienia, mój głos jest też stanowczy, mój głos mnie chroni, mój głos o mnie walczy. Jeśli potrzebuje mogę powiedzieć nie, temu co czuje że nie jest dla mnie. To co moje i tak mnie odnajdzie. Uczę się stawiać granice i chronić siebie, wiem że to dla mnie dobre. Moje granice są naturalne i nikomu nie przeszkadzają. Jestem bezpieczna, kochana i akceptowana, dokładnie taka jaka jestem, a świat sprzyja mi bardziej i bardziej z każdym dniem. Żyje w zgodzie ze sobą i wiem, że mogę głośno wygłaszać swoja prawdę. Czuję się ze sobą pewnie i bezpiecznie. Jestem sobą a w moim życiu jest tylko prawda. Życie mnie kocha a ja kocham moje życie. Moje życie przynosi mi dokładnie to czego potrzebuje, i wszystko jest lepiej, niż kiedykolwiek mogłam sobie wyobrazić. 

Reklama

1 myśl w temacie “Afirmacje na wzmocnienie głosu i głos w afirmacjach.”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s